פדיון נפש – כמה כסף צריך לתת?

תוכן עניינים
סיוון אבנר

סיוון אבנר, עורכת תוכן ראשית.


פדיון נפש נועד כמובן בשביל לבטל את כל הגזרות, לשנות את המזל של האדם ולתת אל האדם את כל הסגולות הטובות של בריאות ורפואה. תיקון של פדיון נפש מיועד בשביל להשפיע על האדם כולו באמצעות רוחניות וגשמיות. חשוב מאוד לדעת, שגם כאשר עושים פדיון נפש בשביל מטרה מסוימת, הפעולה הזאת פועלת בעוד המון דברים אחרים שונים. בשביל לעשות את פדיון הנפש אנחנו זקוקים לידע עצום בתורה עצמה ולידיעות שהן הרבה יותר עמוקות בתורת הקבלה. על רב אשר עושה פדיון נפש להיות קודם כל ובראש ובראשונה כמובן אדם שהוא ירא שמיים הוא ומלומד בתורת הנגלה וגם בתורת הנסתר. בכל דור ודור, יש מעט מאוד רבנים אשר יודעים לעשות את פדיון הנפש על פי כל החכמות של הקבלה, ובגלל זה מגיעים אליהם אנשים מכל קצוות הארץ וגן מגם מכל קצוות העולם.

מה הוא סכום הכסף אשר דרוש לפדיון הנפש?

בשביל לבצע פדיון נפש אנחנו צריכים להצטייד מראש בסכום של 160 שקלים באמצעות מטבעות כסף. הסיבה לכך היא בעצם בגלל שכתוב "כי אדם עץ השדה" וכי כתוב "כי בצלם אלוקים עשה את האדם". עץ בגימטרייה שווה אל 160 וככה גם צמד המילים צלם וכסף. הכוח הגדול של הכסף בעצם מבטל לגמרי את הגזירה הרעה. במעמד של פדיון הנפש נהוג מאוד גם לתת כסף בשביל צדקה. כאשר האדם לוקח מהכסף שלו אשר הרוויח בזיעת אפו והוא נותן אותו לצדקה, האדם נותן חלק מעצמו ויש כמובן לנתינה הזאת יכולת מאוד אדירה בכל הנוגע לביטול הגזרות. סכום של הכסף אשר ניתן נקבע בהתאמה מלאה אל היכולת. כל אדם יכול לתת כפי היכולות שלו והרצון שלו ולזכות במעלות.

איך מבצעים את הפדיון?

לטובת הפדיון אנחנו צריכים להכין כמה מטבעות כסף, כן כן בצבע כסף, עם דגש גדול מאוד על שקלים.הצבע של הכסף לפי תורת הקבלה ידוע בתור צבע אשר משקף רחמים בעוד שצבע הזהב משמעותו זה דין. אם אתם מתכננים קנייה מאוד משמעותית כדאי לכם להשתמש בכספים אשר הצבע שלהם הוא כסף. אם אי אפשר להשתמש בצבע כסף אפשר להשתמש בכספים בצבעים כמו, לבן, ירוק, כחול וגם צהוב. כדאי וחשוב מאוד לצמצם את השימוש בכספים בצבעים אדומים או שחורים אשר מסמלים דין. לטובת הפדיון אנחנו ניקח את כל המטבעות ונבצע ספירה עם הכוונת הקדושים, תהילים ותפילה שהיא מאוד מיוחדת. כדאי וחשוב לתאם את הפגישה יחד עם הרב בשעות של הבוקר אשר הן ידועות בתור זמן של רחמים. הזמנים הכי טובים ביותר בשביל פדיון הנפש הם השעות של הבוקר אשר מגיעות לאחר התפילה.

מתי כדאי לעשות פדיון נפש?

הפדיון מתאים בשביל ביטול נגד כל גזירה רעה או כל השפעה רעה אחרת אשר יש על גבי אדם מסוים. ככה למשל, רב אשר עושה פדיון נפש יכול לעזור לכולם במקרים של חולי, פציעות קשות וקשיים נפשיים אחרים. אם על אדם יש גזירה כלשהיא, רבים המקרים אשר בהם תיקון שבעצם מתבסס על פדיון הנפש יצליח לבטל אותה לגמרי. ניסים גדולים התרחשו אחרי פדיון הנפש אצל זוגות אשר לא הצליחו להביא ילדים אל העולם. לאחר הרבה מאוד שנים של עקרות הזוג התברך בכמה בנים זכרים. יש גם הרבה מקרים של הפלות מרובות אשר בהם מקבלים מענה מלא באמצעות תיקון פדיון נפש אשר תפקידו הוא להסיר את עין הרע.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

דילוג לתוכן