חמישה רעיונות יצירתיים לארגון ארונות מטבח עם סירים ומחבתות

תוכן עניינים
סיוון אבנר

סיוון אבנר, עורכת תוכן ראשית.

ארונות מטבח עמוסים ומבולגנים יכולים לשבש את התוכניות גם לשפים המוצלחים ביותר. אם נחפש את האשמים המיידיים בבלאגן הזה נמצא בראש הרשימה את המחבתות והסירים שמסרבים להסתדר בארונות המטבח. עם מעט יצירתיות בחיפוש ומציאת פתרונות האחסון הנכונים, אפשר להפוך מטבח עמוס לחלל פונקציונאלי ומאורגן היטב. החל ממציאת מתלה המחבתות המתאים ועד אימוץ ארגונית למכסים הסוררים. אז זה לא משנה אם המטבח שלך פצפצון או רחב ידיים, אלו חמישה רעיונות יצירתיים במיוחד שישדרגו ברגע אחד את חוויית הבישול ויאפשרו לך לשמור על מטבח מסודר ולהפיק את המירב מחללי האחסון שלך.

תלייה של סירים ומחבתות

מתלים צמודי קיר או בפאנל מעל האי במטבח יכולים להיות פתרון יצירתי ודקורטיבי במיוחד שיאפשר לכם גישה מלאה בכל רגע נתון לכל כלי מטב שיתחשק לכם. מדובר בפתרון מושלם למטבחים עם שטח אחסון קטן במיוחד. ניתן להתקין מתקן תלייה על קיר ריק או מהתקרה ולהשתמש בווים מתאימים, שיאפשרו תלייה נוחה ובטוחה של הכלים.

שימוש בארגונית כלי מטבח

בדיוק כמו מגירת הסכום שלנו בה נפוץ השימוש במכלי ארגון המסייעים לנו לשמור על הפרדה של חלקי הסכו"ם השונים, ניתן להשתמש בהם גם עבור סירים ומחבתות בתוך הארונות. ניתן למקם בתחתית הארון כלי המעמיד בחלוקה את כל מכסי הסירים והמחבתות בטור אחד או באחד רחב יותר שיכול להכיל את כלל המחבתות. 

לוח יתדות לכלי מטבח

לוח מחורר עם יתדות שיכולים להחזיק סירים ומחבתות הוא עוד פתרון יעיל לאחסון בטוח של כלי מטבח. חשוב לבחור בכזה המתאים לכלי מטבח מבחינת משקל וגודל היתדות ולמנוע החלקה או נפילה של הכלים. את הלוח מצמידים לקיר באופן בטוח וניתן להצמיד כמה לוחות אחד לשני ולהרוויח שטח אחסון נוסף על גבי הקיר. מדובר בפתרון שונה מתליית כלים על וו מכיוון שהלוח מחייב היצמדות לקיר, אך במקביל הוא מאפשר לייצר מגוון אופני תלייה מותאמים אישית לכל כלי וכלי. 

מגירות נשלפות

אם מדובר בתכנון מטבח חדש או בשיפוץ אחד קיים, מומלץ לחשוב על שטח האחסון הנחוץ לנו מראש. עם נבחר בתהליך העיצוב מגירות נשלפות ועמוקות במקום ארונות אחסון, מדובר ביתרון משמעותי לאופן בו ניתן לארגן בצורה נוחה ונגישה את כלל כלי המטבח שלנו. מגירות ממוקמות מתחת לדלפקים ולכן – נהנות מגישה פשוטה יותר מאשר ארונות מטבח תלויים. אם בבית שלך גם הילדים לוקחים חלק בתהליך הבישול, מדובר ביתרון משמעותי ומהנה במיוחד שיאפשר להם לקחת חלק פעיל בכל שלבי הבישול. 

מחזיקי סכינים מגנטיים לאחסון מכסים

אם יש לכם במקרה מחבתות או סירים עם מכסים מנירוסטה, ניתן לעשות שימוש יצירתי במחזיק הסכינים המוכר. זו דרך מצוינת לחסוך במקום ולשמור על מכסים בהישג יד ובמקביל לשמור על הסדר. כל מה שצריך לעשות הוא לחבר את פאנל מגנט הסכינים לחלק הפנימי של דלת הארון ולהניח את המכסים על הפס המגנטי. מדובר במגנט חזק ובטיחותי במיוחד. כך ניתן לנצל את חלל הארון עצמו לארגון פשוט ויעיל יותר של שאר כלי המטבח. 

לסיום, אלו היו רק חמישה רעיונות שיכולים לסייע לך להפוך את ארגון המטבח לפרויקט יצירתי ומעוצב, שעוזר לך להתמודד בשגרה עם תהליך הבישול, הניקיון והארגון של המטבח. מלבד הפרקטיות שבפתרונות האחסון היעילים האלו, ניתן לבחור באלמנטים המתאימים לעיצוב המטבח הכללי ולייצר שפה פרטית של סגנון עיצוב ייחודי רק לך. אז מומלץ לקחת רגע את הזמן ולהבין מה בדיוק אנו צריכים מהמטבח שלנו ולהשקיע בחיפוש אחר פתרונות האחסון המתאימים ביותר. 

המלצה לרכישה של סירים ומחבתות

אנו ממליצים מאוד על האתר של נעמן שמספק סירים ומחבתות איכותיים במיוחד המתאימים לכל מטבח ובישול! מוזמנים לבקר באתר >>

https://www.naamanp.co.il/

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן